Türkiye'de Pahalı Amerika'da Ucuz Ürünler

Türkiye'de Pahalı Amerika'da Ucuz Ürünler
Amerika'dan ne alınır, ne ucuzdur? Türkiye'de pahalı olup Amerika'da ucuz olan şeyler nelerdir? Bildiğiniz gibi Amerika bir tüketim ülkesi. Her şey hızlı bir şekilde tüketilip, modası geçince fiyatı düşer. Özellikle giyim, elektronik gibi şeyler sık tüketildiği için ucuzdur.

Giyim

Özellikle outletlerde acaip ucuzlukta giyim markalarını bulabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse Columbia bir mont Türkiye'de 1500 TL iken Amerika'da 80$ gibi bir fiyata outletten alabilme imkanınız var. Columbia ürünleri Amerika'da gayet ucuz alınabilecek bir marka.
Tommy Hilfiger ucuz olan diğer bir marka. Bir amerikan markası olan tommy de columbia gibi ucuza alabileceğiniz diğer yüzlerce markadan biri. Ayrıca amerikalılar giyime çok önem vermektedirler. Bu sayede piyasada tutunmaya çalışan giyim markaları kaliteli ürünler çıkarmak için birbirleriyle yarışmaktalar. Ayrıca aksesuarlar da nispeten daha ucuz.

Amerika'dan gelen birinden ucuz ürün isterseniz veya internetten satın alacaksanız öncelikle kafanızda ki tek soru beden konusu olsun. Amerikan bedenleri bize göre daha bol. Biz de daha çok kesimler dar ve slim fit iken amerikalılar relax fit tercih etmekteler. Bizde ki L onlarda M olabiliyor. yahut bazı elbiselerde S.

Peki nasıl kendi bedenimizi bulacağız?
Öncelikle bunun için markaların beden tablosunu bilmemiz lazım. Bunun için de Amazonu kullanacağız. Mesela erkek columbia marka bir tişört alacaksanız amazondan columbia tshirt for men diye aratın. Çıkan sonuçlardan herhangi birine girerek fiyatın orda olan size chart'a tıklayıp o markanın beden ölçülerini inc değerinden görebilirsiniz ve hangi bedenin size olduğunu öğrenebilirsiniz.
T-shirt alacaksanız göğüs ölçünüzü alın. Mesela 90cm göğüs ölçünüz varsa bunu google'da 90cm to inc yazarak inc değerini görebilirsiniz. Amazon'da çıkan size chartta Chest kısmı göğüs kısmıdır.
Pantalon, şort gibi bir şey alacaksanız genelde bel üzerindendir ve standarttır. Kot pantalon bedeniniz kaç ise beden tablosundan waist kısmından bedeninizi öğrenebilirsiniz.
Alacağınız ürünleri amazondan aratmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayakkabı

Aynı şekilde ayakkabıları da ucuz almak mümkün. Özellikle sketchers gibi ayakkabılar ülkemize göre çok çok ucuz. 30$ olan sketcher 600 liraya burada satılabiliyor. Outletlerde ucuza nike-adidas ta bulmak gayet mümkün. Ayakkabı bedenlerinizi bilmiyorsanız uluslararası ayakkabı numaraları yazımızı okuyarak Amerika bedeninizi öğrenebilirsiniz.

Saat

Saat merakınız varsa Amazon'da orjinal ucuz saatler var.
Erkek saatleri
Kadın saatleri
Akıllı saatler

Cep Telefonu

Yurtdışından telefonları ucuza alabilirsiniz. Tek sıkıntınız döndükten sonra IMEI kaydı yaptırmak olacaktır. IMEI kaydı yaptırmazsanız 3 ay sonra telefonunuz kapanır. Bunun için pasaportunuzla IMEI kaydı yaptırmanız gerek. Bunun dışında gayet ucuz telefonlar bulabilirsiniz.
Telefon fiyatları hakkında buraya tıklayarak amazon üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Fotoğraf makinesi ve Lensler

Ülkemizde pahalı olan fotoğraf makineleri ve lensler Amerika'da çok ucuz.

Elektronik

Aklınıza gelecek bir çok elektronik ürünün ucuzunu amerikada bulabilirsiniz. Bunun için amazonda aratıp fiyat alabilir, sipariş verebilirsiniz.

Bilgisayar - Laptop ve Bilgisayar parçaları

Her türlü laptop, bilgisayarı amazondan ucuza almak mümkün. Hele ekran kartı, işlemci, anakart, ram gibi bir çok bilgisayar aksesuarı amazon üzerinde daha ucuza alınabilir.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.