Aliexpress Şikayet Sayfası

Aliexpress Şikayet Sayfası
Aliexpress dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri, gerek ücretsiz kargo gerek milyonlarca ürün çeşiti ile uygun fiyata alışverişler yapabiliyoruz. Çok nadir de olsa bazı durumlarda şikayetçi olduğumuz konularda oluyor haliyle. Bazen siparişlerimizde sorun yaşayıp, şikayetçi olmak istiyoruz.
Aliexpress siparişlerinde sorun yaşadığımızda bunu ilk satıcıya mesaj atarak çözüyoruz, ardından dispute açarak paramızı geri alıyoruz. Paranızı nasıl geri alırsınız, nasıl dispute açabileceğinizi öğrenmek için aliexpress dispute açmak adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Son günlerde ise aliexpress şikayetler için dispute haricinde yeni bir sayfasını yayına aldı.
Bu sayfa vasıtası ile direkt olarak Aliexpress'e şikayetlerinizi iletebiliyorsunuz.

Aliexpress Şikayet Sayfası

Öncelikle şu linke tıklayarak şikayet sayfasına gidin.
Ardından karşımıza iki seçenek çıkacak.

Open Dispute

Bu kısım dispute yani anlaşmazlık açarak paranızı geri alıp, sorununuza çözüm sağlayabileceğiniz kısım.

Submit a Report

Burası ise isterseniz direkt olarak Aliexpress'e yazabileceğimiz Aliexpress Şikayet Hattı bölümü.
Submit Report'a tıklayarak devam ediyoruz.
Karşımıza kategoriler geldi. Buradan şikayetimize uygun birini seçmemiz gerekiyor.

Intellectual Property Complaint (For Rights Holders)
Fikri mülkiyet şikayeti. Telif hakkı (resimler, sanat eserleri, vb.), Portre hakları, ticari marka hakları da dahil olmak üzere fikri mülkiyet hakları sahipiyseniz ve ürünün haklarınızı ihlal ettiğine inanıyorsanız buradan şikayet edebilirsiniz.

Report (For Non-Rights Holders)
Fikri mülkiyet haklarına sahip değilseniz, ancak başka bir ticari markayı ihlal eden bir vakayı bildirmek istiyorsanız bu bölüm sizin için.

Restricted or Prohibited Products
Sınırlandırılmış veya yasaklanmış ürünler. Satıcı yasak veya teslimatı sınırlı ürünler satıyorsa buradan şikayet edebilirsiniz.

Search Related Violations
Satıcı, maruziyet elde etmek için yasadışı bir yaklaşım kullanıyorsa; Yanıltıcı fiyatlar vb. gibi şeylerde buraya tıklayabilirsiniz.

Yukaradaki maddelerden hangisi size uyuyorsa altlarındaki Submit a Report buttonuna tıklayarak açılan sayfadaki formu doldurarak şikayetinizi iletebilirsiniz.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.