Aliexpress - Gönderi İptal Edildi

Gönderi İptal Edildi
Bazen aliexpress siparişlerimizde kargoyu takip kısmında Gönderi iptal edildi diye yazabiliyor. Bu durumlarda ne yapmanız gerek, gönderi iptal edildi mesajı ne anlama geliyor bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Gönderi iptal edildi

Bu mesaj genelde ürünün kargo takip kısmında çıkar. Satıcı ürünün gönderimini iptal etmiş veya ürünü geç kargoya vermiş olabilir. Bu gibi durumlarda satıcıya mesaj atıp, ürünün durumunu sorun ve kargo bilgilerini tekrar girmesini isteyin.

Satıcı hangi durumlarda iptal eder?

Peki satıcılar hangi durumda gönderi iptal edildi mesajı verir.

Stok sorunu
Eğer aliexpress satıcısının elinde satın aldığınız ürün kalmadı ise gönderi iptal edildi mesajını görebilirsiniz. Bu gibi durumda satıcının stoğunda ürün kalmamıştır ama ilanı hala aliexpress üzerinde aktiftir. Siz satın aldığınızda satıcı ürünü bulamaz ve gönderi iptal edildi mesajı verir. Bu gibi durumda dispute açıp paranızı geri alın.

Ürünün kargolama süresinin dolması
Siz siparişinizi verdikten ve ödemenizi geçtikten sonra aliexpress tarafından satıcıya bir süre verilir. Eğer satıcı bu süre içerisinde ürünü kargolamazsa otomatik gönderi iptal edilir. Bazen ise satıcı tarafından erken iptal edilip ürününüz kargolanmaz. Satıcı ürünü verilen süre içerisinde kargolayamayacağını anlayıp siparişi iptal edebilir.

Ürünün geç kargolanması
Bunun dışında ürünüz hala kargoya verilmemiş olabilir. Bazen belirlenen kargoya verme sürelerini satıcılar aşar ve siparişin düşmemesi için sahte takip numarası girebilirler. Bu gibi durumlarda ise bazen gönderi iptal edildi yazar. Bu gibi durumda aliexpress satıcısına mesaj atarak siparişinizin son durumunu sorabilirsiniz.

Gönderilmesi sıkıntılı ve yasak ürünler yüzünden iptal olması
Eğer gönderilmesi sıkıntı bir ürün sipariş ettiyseniz satıcı siparişi iptal eder. Mesela telefon. Yurtdışından alınması yasaktır ve satıcı bunu anlayıp siparişinizi erken iptal edebilir. Çünkü telefonu kargolasa, ürün yasaklı ürün olduğu için gümrüğümüzden geri dönüp tekrar satıcıya geri dönecektir ve satıcı bununla uğraşmak istemez. Bu gibi gönderimi sıkıntılı ve yasak ürünler için satıcı siparişinizi iptal edebilir.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 1 yorum

  1. Merhabalar ben siparis verdim urunum kargoya verildi meil geldi urunumun parasi kartimdan cekildi bi kac gun once urun gonderimi iptal edildi dior urunumun gonderilmesini yada paramin hesabima iade edilmesini istiorum ne yapmam gerekiyor

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.