Aliexpress Akıllı Saat Alma Rehberi

Aliexpress Akıllı Saat
Saatler artık sadece saat ve tarihi ölçmek yerine artık günümüzde devirlerini yavaş yavaş akıllı saatlere bırakmaya başladılar. Artık kalp ritminizi, bildirimlerinizi, günlük adım sayınızı, fitness değerlerinizi gibi bir çok işimizi akıllı saatler vasıtası ile gidermekteyiz.

Aliexpress'ten ucuz akıllı saat almak mantıklı mı?

Genelde evet. Çünkü bir çok akıllı saat aliexpress'te daha ucuza bulunabiliyor. Tabi size Apple Watchlardan bahsetmiyorum. Mesela Xiaomi, Huawei gibi markalar Çin merkezli oldukları için ürünlerini daha ucuza alabiliyoruz. Bunun yanında gayet işe yarar ve kaliteli akıllı saat markalarını Aliexpress üzerinden almak mümkün. Eğer amacınız 2-3 bin liralık bir akıllı saat değil ise bana göre Aliexpress sizin için mantıklı bir seçenek olabilir.

Neden Aliexpress üzerinden alıyoruz?

Çünkü fiyatlar aliexpress'te genelde daha uygun oluyor. Ücretsiz kargo seçeneği ve tabi ki 60 günde ürün gelmez veya sorunlu gelirse koşulsuz dispute açarak paramızı geri alma seçeneği.
Çin'den alışveriş yapmak istiyorsanız Aliexpress dışında daha güvenli bir seçenek gelmiyor zaten aklımıza.

Aliexpress'ten aldığımız Akıllı saatler gümrükten geçer mi?

Evet. Akıllı saatler gümrükten geçecektir. Tabi aldığınız akıllı saate sim kart takılmıyorsa. Bunun sebebi ise sim kart takılan her cihaz için imei kaydı gerekmesi. İçine sim kart takılan akıllı saatler gümrükten geçmez, geri gönderilir. ithali yasak ürünlerdir.
Eğer aldığınız akıllı saat sim kart takılma özelliği yoksa gümrükten geçmesinde bi sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Fiyatı gümrük limiti üzerinde ise sadece ürünün %20 kadar bir gümrük vergisi ödeyip, sıkıntısız teslim alıp, kullanabilirsiniz.
Bu sim kart konusuna açıklık getirmek için şöyle detaylandırayım. Eğer alacağınız ürün bir akıllı saat değil de sim kart destekli bir gps takip sistemi olsa bile gümrüğe takılır. Hani olurya ufak, arabalara, motorsikletlere, köpek veya kedilere takılıp haritadan yerlerini görebildiğiniz küçük gps takip cihazları. İşte bunlara da sim kart takıldığı için gümrükten geçiremezsiniz. Kısacası sim kart takılabilen herhangi bir akıllı cihazı gümrükten geçirmeniz zordur. Aliexpress'ten akıllı saat alırken sim kart özelliği olmayanları seçmeniz yararınızadır.

Akıllı saatler Çince mi?

Çok nadirde olsa böyle sorular geliyor. Hayır akıllı saatler İngilizce hatta bazılarında Türkçe dil desteği bile olabiliyor. Zaten İngilizce olması çok sıkıntı değil. Zaten 3-5 kelime ile akıllı saatin arayüzünü öğrenebiliyorsunuz.

Gümrük problemi yaşarsak, akıllı saat gümrüğe takılırsa?

Aldığımız akıllı saat gümrüğe takılırsa eğer sim kartlı bir model değilse, gümrük limitini geçmiş ve gümrüğe takılmıştır. Ürünün fiyatının %20si kadar bir gümrük ücreti ödeyerek en yakın ptt şubesinden bilgi alabilir, yönlendirmeler ile ürününüzü alabilirsiniz. Eğer sim kart takılan bir akıllı saatse ürün size ulaşmadan direkt satıcıya geri gönderilir. Böyle bir durumda dispute açarak paranızı geri alabilirsiniz.

Aliexpress popüler akıllı saatler hangileri?

Sıra geldi tavsiyelere ve hangi saatlerin daha popüler olduklarından bahsetmeye. Aliexpress üzerinden en çok satılan akıllı saatleri buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Akıllı saati satan satıcıya hazır ingilizce mesajlar

Saati beğendiniz ama aklınıza takılan sorular var. Bunları gidermek için satıcı ile iletişime geçmek istiyorsunuz ama ingilizce bilginiz yeterli değil ise aşağıda sizler için basit ve temel konular için hazır ingilizce mesajlar yazdım.

Takipli kargo ile mi gönderilecek?
You will send it via trackable shipping?

Akıllı saatin dili İngilizce mi?
Smart watch main language is English?

Akıllı saatte Türkçe dil seçeneği var mı?
Is smart watch has Turkish language settings?

Ne zaman elime ulaşır? Ne kadar sürer?
When i got my smarth watch? How long take?

Lütfen en hızlı takipli kargo şekilde kargolar mısın? 
Would you send it to me as possible as you can with trackable shipping?
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 5 yorum

 1. Buradaki yazıya güvenerek huawei watch 2 sipariş ettim bugün bekarlar günü indirimini görünce. %20 gümrük vergisi ile bile cazip bir fiyattı çünkü ama asıl sorun bakalım gümrükte bir de ÖTV uygulayacaklar mı? Güncel ÖTV listesinde akıllı saat göremedim açıkcası, gümrük bu belli mi olur. Gelişmeleri tekrar yazarım buraya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   %20 gümrük vergisi öderseniz birde 4-5 lira gümrüğe sunum bedeli ödersiniz. Bunların dışında ötv ödemezsiniz.

   Sil
 2. Benim kospet prime 2 gumrukten gecemedi. Parami nasil geri alabilirim

  YanıtlaSil
 3. Selamlar,ali expresten aynı kargoda aynı saatten iki 2 adet sipariş versek gönderseler gümrükte problem olur mu?

  YanıtlaSil
 4. Selamlar,Ali express ten aynı kargoda,aynı model saatten iki (2) adet versek gümrük geçişte problem olur mu?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.