Aliexpress Adres Girmek - Adres Eklemek

Aliexpress adres girmek bir çoğumuzun yanlış yaptığı bir şey olabiliyor. Öncelikle doğru adres girmek hiçte o kadar zor değil. Aliexpress'e adres kayıt ederek kargonun bize daha hızlı ulaşmasını sağlayabiliriz. Adres bilgilerini girerken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var bunları bu yazımızda size nasıl doğru bir şekilde Aliexpress'te adres ekleyebileceğinizi anlatmak istiyorum.

Adreslerim sayfasına gidin

Öncelikle buraya tıklayarak aliexpress adreslerim sayfasına gidelim. Ardından Add a new address buttonuna tıklıyoruz. Mevcut bir adresinizi düzenlemek isterseniz adresinizin altındaki Edit buttonuna basın.

Bilgilerinizi girin

Adres bilgilerinizi aşağıdaki anlatılanlar gibi girin.
Önemli Uyarı : Lütfen türkçe karakterler kullanmayın. Türkçe karakter içeriyorsa onları aşağıdaki gibi dönüştürebilirsiniz.
ı = i
İ = I
Ğğ = Gg
Üü = Uu
Şş = Ss
Çç = Cc
Öö = Oo
Mesela Mahalleniz Abbasağa ve sokak adınız Şehit Ömer Sokak ise bunu böyle yazmayın. Hata alacaksınıdır. Abbasaga ve Sehit Omer Sokak olarak yazmak doğru şekilde yazma örneğidir. Uluslararası postalarda Türkçe karakterler doğru okunamaz ve hiç bir zaman önerilmez.
  • İlk adımızı soyadımızı girelim.
  • Ülkemizi seçelim.
  • Ardından adresi girelim. İlk satıra mahalle, cadde, sokak adını yazabilirsiniz. İkinci satıra apartman adı, daire no, apartman no gibi detaylar yapabilirsiniz.
  • Ardından ilçeden önce hemen altındaki ili seçelim.
  • Şimdi ilçeyi seçelim. İli seçtiğimiz için otomatik gelecektir ilçeler.
  • Ardından posta kodumuzu yazıyoruz. Eğer posta kodunuzu bilmiyorsanız Google'da "iliniz ilçeniz mahalleniz" posta kodu yazarak aratın. Örnek: Bursa Nilüfer Sakıpağa Posta kodu diye aratırsanız posta kodunuzu bulacaksınızdır.
  • Telefon numaramızı başında 0 olmadan girelim.
  • Eğer genel adresimiz ve genelde bunu kullanacaksak set as default kısmını işaretleyelim.
  • Save buttonuna basıp adresimizi kayıt ediyoruz.

Örnek olarak aşağıya doğru bir adres örneğini ekran görüntüsü olarak ekledim.
Aliexpress Adres Girmek
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.