PTT İş Yerine Sevk Edildi - İst Uluslararasi Pim

ptt kargo
Yurtdışından, Çin'den aldığımız kargoların dağıtımı ülkemizde PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Ülkemize girene kadar gönderilen ülkenin kargo firmalarıyla dağıtılan kargolar ülkemize girdiklerinde takibini PTT kargo takip sayfasından yapabiliyoruz. Tabi eğer takipli kargo ise.

PTT kargo mesajlarını size daha önce yazmıştık. Daha doğrusu basitçe açıklamıştık ne anlama geldiklerini. PTT İş Yerine Sevk Edildi ne demek bu kısa bilgilendirici yazımızda size açıklayıp, aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Kargo numaranızı PTT takip sayfasından sorgulattığınızda son aktivite PTT İş Yerine Sevk Edildi ise kargonuz ülkemize ulaşmış ve bulunduğunuz PTT şubesine doğru yola çıkmış demektir. Bu mesajın yanında genelde İst Uluslararasi Pim yada İstanbul Uluslararasi Pim yazar. Bu ise hangi şubeden sevk edildiğini görmeniz açısındandır.

Gelelim gümrük meselesine. Kargonuz gümrükten geçmiş veya gümrüğe takılmayacak demek yanlış olur. Eğer siparişiniz gümrük limiti üzerinde ise zaten gümrük vergisi ödeyeceksinizdir. Gümrük vergisi yazımızdan ne kadar gümrük vergisi ödeyeceğinize göz atıp hesaplayabilirsiniz.

Bunun dışında En eğer uzun bir süre kargo takip sayfasında bir güncelleme olmadıysa size en yakın ptt kargo şubesine giderek kargo numaranızı çalışana ileterek daha detaylı bir bilgilendirme alabilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 1 yorum

  1. ben kargomu takip etmeye çalıştığımda iş yerine sevk edildi - pim yazıyor. herhalde gümrükten geçmiş.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.