İADE İthali Yasak Ne demek - PTT Kargo

İADE İthali Yasak
Yurtdışından bir ürün aldınız ve dağıtımı PTT kargo yapıyorsa ve PTT kargo takip sayfasında İADE İthali Yasak diye bir kargo durum güncellemesi gördünüz. Bu durumda nasıl bir yol izleyeceğinizi ve paranızı nasıl geri alabileceğiniz anlatacağım.

Öncelikle kargonuzun üzerinde ürün içeriği yazıyor ve aldığınız ürün gümrük yasaklı ürünler listesinde ise ürününüz kontrol edilip geri gönderilmiştir. Ürününüzün yasaklı ürünler listesinde olduğunu öğrenmek için gümrük yasaklı ürünler yazımızı okuyabilirsiniz. İADE İthali Yasak = kısacası yurtdışından getirmesi yasak ürün demektir.

Kargonuzun üzerinde içeriği ile herhangi bir bilgi yazmıyor veya yanlış bir bilgi yazıyor ise gümrük memuru şüphelenip kargonuzu açmış olabilir ve içeriğini yasaklı ithali yasak olarak karar vermiştir.
Kargonuz satıcıya geri gönderilecektir. Bu konu hakkında en yakın PTT şubesine gidip bilgi alabilirsiniz. PTT kargosundaki çalışanlar size yardımcı olacaktır.
Zaten kargo durum mesajında İADE İthali Yasak mesajını gördüğünüzden sonraki adımlarda kargonuzun yurtdışında geri gönderildiğini göreceksinizdir. Bunula da ilgili bir mesaj mutlaka vardır.

Siparişinizi Aliexpress üzerinden verdiyseniz bu yazımızı okuyarak dispute açarak paranızı kolaylıkla geri alabilirsiniz.

Eğer ürünü Amazon'dan aldıysanız Amazon para iadesi alma yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunların dışında bir siteden satın aldıysanız sitenin müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek Gümrük sorunu (custom problem) diye belirterek paranızı geri isteyebilirsiniz.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 1 yorum

  1. Hocam ben alibaba üzerinden özelden ödeme yapıp ürün aldım. Bir kaç kez düzenli elime ulaştı. Son paket tam 14 ay önce sipariş verdim. Ptt kargodan ithali yasak ürün diye geri gitti. Alibaba üzerinden ticaret yaptığım firma çalışanı kargo bize iade edilmedi diyor. İade almadan ürün gönderemeyiz diyor. Özelden para gönderdiğime dair ve yaşananların hepsinin ekran görüntüsü var. Alibaba üzerinden yaptığımız konuşmalar duruyor. Alibaba ya nasıl şikayet edebilirim. Nasıl hakkımı alırım

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.