Amazon'dan Kargom Kaç Günde Gelir

Amazon'dan Kargom Kaç Günde Gelir
Amazon'dan ilk defa sipariş ediyorsanız muhtemelen kargo kısmı hakkında kafanızda soru işaretleri olacaktır. Kargom kaç günde gelir, gelir mi, kargom nerede kaldı, kayboldu mu acaba diye soru işaretleri kafanızda belirebilir. Amazon kargolarınızın kaç günde geleceğini size net bi şekilde açıklamaya çalıştım.

Amazonda genelde iki adet kargo seçeneği oluyor. Bunu da sipariş verirken seçiyorsunuz zaten.
İki kargo seçeneği de takiplidir. Takipli kargo ile ürün kapınıza gelir.

AmazonGlobal Standard Shipping

Ucuz ve tavsiye edeceğim kargolama şeklidir. Ürünleriniz size ortalama bir sürede gelir. Öyle aylar sürmez bir ürünün gelmesi. En uzun süren Amazon.com bile 20 günü geçmez. Değiştirmedikçe zaten bu seçenek seçili olarak gelir. Almanya amazon'dan siparişiniz ise 7 gün içerisinde elinize ulaşır.

AmazonGlobal Priority Shipping

Aciliyet içermedikçe veya çok zengin değilseniz seçmenizi önermediğim diğer seçenek. Ürünler 1 ila 7 gün arasında (maksimum) gelir. Gümrük sorunu yaşamanız olasıdır.

Benim size tavsiyem aciliyetiniz olmadıkça Standard Shipping. Sebebi ise ucuz ve kargonun gelmesi o kadar uzun sürmüyor. Örnek vermek gerekirse en uzun kargo ulaşma süresi maksimum 20 gün ortalama ile amazon.com elinde. İnanın benim hiç 20 gün süren kargom olmadı. Kargolarımın hepsi genelde 10-15 gün içerisinde geldi.

Siparişinizi geçtiğinizde ürün amazon depolarından alınır. Eğer ürünler tek bir koli veya poşet içerisinde yollanacaksa tüm ürünlerin tek bi yerde toplanması gerekir. Arından sevikat bölümüne yönlendirilir ve aracı kargolara teslim edilir. Bu süreç ortalama 3 gün sürmektedir. Ülkemize şu sıralar i-Parcel ve Aramex getirmektedir kargoları. Aracı kargo şirketleri kargolarımızı genelde 4 gün içerisinde ülkemize sokar ve yerel kargo şirketlerimize verir. Bunlarda genelde Yurtiçi kargo ve Aras kargodur. Onlarda Türkiye'nin neresinde oturduğunuza göre 1-2 gün içinde elinize geçer.

Amazondan kargo teslim süreleri böyledir işte. Amerikadan sipariş verseniz bile 15 günü geçmez genelde.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 4 yorum

 1. 10 gün içinde kargolarım geliyor benim.

  YanıtlaSil
 2. gerçekten çok tşk ederim kafamdaki bütün soruları yok ettiniz (:

  YanıtlaSil
 3. "Teslimat 19 Ağustos'ta denendi
  Maalesef ARAMEX teslimatınızı tamamlayamadı ve tekrar denemek için ek bilgiye ihtiyacı var. Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.Aramex ile iletişime geçin" yazıyor ve kargom uzun zaman oldu ama gelmedi. Ne yapabilirim.

  YanıtlaSil
 4. gümrük yaşama olasılığınız AmazonGlobal Priority Shipping kargolama ile alakası yok götünüzden sallamayın lütfen. eğer ürün satıcısı amazon ise siz ödeme sayfasında "Import Fees Deposit" şeklinde sizden gümrük bedelini kesiyor peşin kesiyor.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.