Yurtdışından Zippo Almak - Getirtmek

Yurtdışından Zippo Almak - Getirtmek
Asıl anavatanı Amerika olan zippo çakmakların dünyada popüler olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. 
Zippo seveni çok olan bir çakmak modelidir. Ülkemizde de seveni çok olan zippoların malesef ülkemizde fiyatları yurtdışına göre daha fazla.

Amerika'da 3-7 dolar arası değişen zippo fiyatları Türkiye'de 100 TL'den başlamakta. Model, renk, çeşit, serisine göre fiyatlar artmakta. 

Türkiye'de zippo almayı düşünüyorsanız mutlaka mümkünse orjinal zippo sitesinden alın. Sahteleri piyasada çok fazla.

Yurtdışından zippo almak

Kargo ile almak
Yurtdışından zippo alıp kargo gönderilmesi biraz şans işine kalabiliyor. Bazen zippolar gümrüğe takılabiliyor. İnternette araştırmam ragmen bir çok arkadaşın zippoları gümrüğe takılmış. Şahsen zippoların yasaklı ürün olup araştırmanızı, daha sonra sipariş vermenizi öneririm. Eğer yasaklı ürün kategorisine giriyorsa boşuna zamanınızı ve paranızı harcamayın. Ayrıca 10 $ alacağınız bir zippo'ya kargo ücreti 30-40 $ isteyebiliyorlar. Böylelikle neredeyse Türkiye'de ki fiyatına geliyor.

Yurtdışından gelecek birine getirtmek
Yurtdışından gelecek birine zippo getirtmek yurtdışından zippo almanın en iyi yoludur. Mümkünse Amerika'ya gitmiş birinden isteyin. Amerika'da çeşit çeşit zippo modelleri satılmakta ve diğer ülkelere göre daha çok çeşit var. Ve alırken abartmayıp tek zippo ile idare edin. Çünkü zippolar sebebi ile bavul açılıp aranabiliyor.
Kendimden örnek vermem gerekirse, Amerikadan gelecek birine 2 adet mat siyah özel yapım zippo aldırtmıştım. Tanesi 11$ idi. Gelen kişi bavuluna koymuştu ve bavulu açılıp kontrol edilmiş. Havaalanlarında sizden habersiz bavulunuz açılıp kontrol edildiğinde notta ne sebeple açıldığı, içinden birşey alınırsa ne alındığının yazdığı bir belge bırakırlar. Bavul sahibi bavulun açıldığını görüp içinde nota bakıp ve zippolar sebebi ile bavulun açıldı yazısını görmüş. Bu arada bavul kilitli imiş ve kilidini kırıp bakmışlar. Zippolar bu arada boştu ve içinde hiç bir gaz yoktu. Ama araştırdığımız kadarı ile zippolar uçaklar için tehlikeli olabiliyormuş. Bu sebeple mümkünse bir havayolu şirketinden zippoyu nasıl taşınması ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

11$'a aldığım iki zipponun burada fiyatı tanesi 235 TL idi. Ben amazon.com sitesinden orjinal zippo satıcısından almıştım. Size de tavsiyem amazondan buraya tıklayarak zippo diye aratıp almanız. Amerika'da bile sahtelerine rastlamanız mümkün. Ayrıca amazondan alacaksanız 30 günlük ücretsiz amazon prime üyeliğinizi de aktivite ederk kampanyalı ürünleri kargo bedava alabilirsiniz. Kargo parası ile de uğraşmamış olursunuz. Bu yazımızdan nasıl ücretsiz amazon prime alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.