Yurtdışından Ekran Kartı Almak, Ucuza Ekran Kartı Alın

Yurtdışından Ekran Kartı Almak - Ucuza Ekran Kartı Alın
Eğer sizde kendi kasanızı topluyor veya yükseltme yapmak istiyor ekran kartı almayı düşünüyorsanız yurtdışından almanızı öneririm. Yurtdışından alacağınız ekran kartını ucuza almak mümkün. Böylelikle kalan paranız cebinizde kalır yada daha başka donanım alabilirsiniz.
Nvidia Geforce GTX (evga, msi, zotac markaları) bunlar yurtdışından en çok satan ekran kartı serisi.

Yurtdışından ekran kartı almak mantıklı mı?

Evet. Ekran kartları ülkemizde bildiğiniz gibi ucuz değil. Yurtdışından almak bazı modellerde ciddi bir avantaj sağlıyor. 1800 TL olan ekran kartını 1100 TL civarına alabiliyoruz. Aradaki 700 TL az-buz bir fiyat değil. Tabi her ekran kartında bu olay yok. Kimisi pahalı bile olabiliyor yurtdışından alırken. Ama bir çoğunda daha ucuza alma imkanı var.

Yurtdışından ekran kartı hangi siteden alınır?

Benim en büyük tavsiyem Amazon. Amazondaki fiyatlarda ekran kartları için uygun. Ayrıca satış sonrası amazon müşteri desteği ve gümrükle uğraşmamak ise işe bal kaymak sürüyor. Alınabilecek başka siteler de var. Ama en güvenlisi bana göre Amazon.

Yurtdışından ekran kartı alırken gümrük vergisi ve gümrük olayları

Ekran kartları gümrüğe takılacağı için haliyle gümrük vergisi vereceğiz. Gümrük vergisi ise AB ülkelerinden %18, AB dışındaki ülkelerden %20 alınır. Gümrük verginizi gümrük vergisi hesaplama adlı yazımızdan hesaplayabilirsiniz. Ürünü teslim alırken gümrüğe gidip, verginizi ödeyip paketinizi alabilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Amazon tavsiye ediyorum. Satıcının amazon olduğu ürünlerde gümrük vergisini amazon sizin yerinize ödüyor. Siz siparişi verirken gümrük vergisinide ekliyor amazon ürün toplam fiyatına.
Ürün ücreti + kargo ücreti + gümrük vergisi = toplam tutar olarak ödüyorsunuz.

Amazon'a üye olma ve Ücretsiz Prime başlatma

Amazon üyeliğiniz yoksa buradaki yazımızdan nasıl üye olacağınızı okuyabilirsiniz.  Hangi amazona üye olduğunuz farketmez (amazon.com, amazon.de, amazon.co.uk).
Amazon'a üye olduktan sonra 1 aylık ücretsiz amazon prime üyeliğini aktif ediyoruz. Bu sayede kargo sonrası hatalı ürün gönderimlerinde sorgu sualsiz iade hatta bazen iadesiz ücretsiz aynı ürünü gönderme, müşteri hizmetleri ile hızlı problem çözümü, ücretsiz kargo ve indirim fırsatlarından yararlanıyoruz. İlk ay ücretsiz olduğundan 1 ay sonra üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Kartınızdan para çekilmez. 1 aylık Amazon prime üyeliğinizi nasıl başlatacağınızı buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Şimdi gelelim ekran kartlarına

Ekran kartları için iki amazon sitesi var. Biri amazon.com yani amazon amerika. Diğeri ise amazon.de. Her ikisininde arasında kendine göre farkları var.

Amazon.de
- Almanya olduğu için bize daha yakın, haliyle kargolar daha hızlı geliyor.
- Gümrük vergisi AB ülkesi olduğu için %2 daha ucuz.
- Kargolar biraz daha ucuz
- Türkçe müşteri desteği var.
- Türkçe dil desteği var.

Amazon.com
- Almanya kadar olmasa da kargolar burada da hızlı.
- Almanya amazon'a göre daha iyi indirimler oluyor.
- Ürün seçeneği daha fazla
- Fiyatlar daha uygun.

Hangisinden alacağınız size kalmış. Tavsiyem iki amazon sitesinden de fiyatlara bakıp siparişi ona göre hesaplayın.

Aşağıdaki Amazon Linklerinden ekran kartlarını inceleyebilirsiniz.

Amazon.de (Almanya) Ekran kartlarını incelemek için tıklayın.
Amazon.com (Amerika) Ekran kartlarını incelemek için tıklayın.

Yurtdışından ekran kartlarında garanti süresi ne kadar?

Şimdi bazı markalar uluslararası 1 yıl garanti veriyor. Bunun için alacağınız ekran kartının markasının Türkiye servisini arayıp bilgi alabilirsiniz. Hatta yurtdışından alacağınızı ve garantisinin olacağını sorabilirsiniz. Uluslararası garanti var ise yurtdışından aldığınız ekran kartınızıda bir sorun olduğundan buradaki servislerden yaptırabilir veya değişim isteyebilirsiniz.

ilgili kelimeler
- geforce gtx 750ti
- geforce gtx 1050ti
- geforce ekran kartı
- ati radeon ekran kartı
- ati ekran kartı
- nvidia ekran kartları
- geforce gtx 950
- geforce gtx 960
- zotac gtx
- evga gtx
- msi geforce
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.