Almanya'dan Ne Alınır veya Ne İstenir?

Almanya'dan Ne Alınır veya Ne İstenir?
Almanya'dan gelecek bir tanıdığınız veya akrabanız var ve Almanya'da ne ucuz, alınır veya ne istenir diye düşünüyorsanız bu yazı Almanya'da ucuz olup alınabilecek şeyler ile ilgili.

Almanya bildiğiniz gibi bir sanayi ülkesi. Gerek arabaları gerek diğer sanayi ürünleri ile nam salmış bir ülke olmasının yanında aslında Amerika'ya kıyasla bir çok ürün ucuz değil. Peki Almanya'da neler ucuz? Neler alınabilir?

Öncelikle Almanya'dan birşey istiyorsanız haliyle gelecek kişi sizin için Almanya'yı karış karış gezemeyeceğinden en rahatı Amazon.de sitesinden almak. Amazonun Almanya versiyonu olan bu sitede yok yoktur adeta. Hatta bazı ürünlerin Türkiye'ye gönderimi bile var.

Ben Almanya'dan bir şey isterken genelde Amazon.de sitesinden alıp Almanya'daki arkadaşımın adresine yolluyorum. Böylelikle hem ne aldığımı biliyorum, hem Almanya'daki arkadaşımı uğraştırmıyorum.

Amazon.de'den ürün almanın bize faydaları
- İstediğimiz ürün veya ürünler için Almanya'da olan kişiyi yormayız. İstediğimiz ürününü alıp Almanya'daki kişinin adresine göndeririz. Ya da linkini ona atarız o alır.
- Amazonun muhteşem müşteri desteğinden faydalanırız. Aldığınız ürün elinize ulaşsa bile Amazon size destek verecektir.
- Ucuza ürün alma fırsatı. İndirimlerden ucuza ürünler alabilirsiniz.
- En güzeli ise elinize ne geçeceğini bilmek. Amazon.de sitesinde gezerek ürünlerin resimlerini görüp, ne alacağınızı bilirsiniz.

Amazon'a nasıl üye olacağınızı bilmiyorsanız amazon üyelik açma adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer amazon.de sitesinden alışveriş yapacaksanız 1 ay ücretsiz Amazon Prime üyeliğini aktif etmeyi unutmayın. Bu sayede bir çok üründe ücretsiz kargo, indirim ve satış sonrası daha öncelikli destek elde edersiniz. Ayrıca 1 aylık ücretsiz amazon music, video fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.
Hızlıca 1 aylık Amazon Prime üyeliğini nasıl alacağınız şuradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Apple Ürünleri

Apple ürünleri almak mantıklı mı? Euro'nun artması ile Apple ürünlerini Almanya'dan almak pek mantıklı değil şu sıralar. iPhonelar nerede ise aynı fiyatlara geliyor ve garantisini kullanamıyorsunuz. O yüzden apple ürünlerini almayı mantıklı olarak görmüyorum. Tabi bu kendi kararınız. Apple Almanya sitesine girip fiyatları inceleyebilir ve karşılaştırmanızı yapabilirsiniz.

Çikolata

Evet. İlk sıraya bunu yazmak istedim çünkü bildiğiniz gibi Almanya'dan gelen gurbetçiler hep çikolata getirdiler bize. Meşhur alman çikolataları var. Eğer Almanya'dan dönecekseniz ve ne alınır diye düşünüyorsanız sevdiklerinize hediye çikolata alabilirsiniz. Çikolata konusunda Almanya'da çok fazla çeşit ve seçenekler var. Ayrıca meşhur alman markaları da var.
Şuradan Alman çikolata ve şekerlemelerini inceleyip, satın alabilirsiniz.

Elektronik

Bazı ürünler Almanya'da ucuz olabiliyor. Türkiye'de satılmayan veya pahalı satılan ürünler olabiliyor.
Ama bazı ürünler var ki almanya'da daha ucuz ve daha çeşit seçeneği var.
Misal fotoğraf kameraları. Almanya'da daha ucuza alabiliyorsunuz aynı şekilde lensler içinde daha fazla seçenek var.
Diğer başka bir seçenek vermem gerekirse mutfak robotunu vermek istiyorum. Braun marka bir blender burada 800-900 TL civarlarına satılırken almanyadan 120 € gibi bir fiyata alabiliyoruz. Bu benim bulduğum farklardan biri bu. Binlerce çeşit elektronik ürün olduğu için size burada net bir kıyaslama yapamam. Yani hangi ürün daha ucuzdur, hangisi daha pahalıdır diyemem. Sadece bazı kategoriler söyleyebilirim.
Kısacası Almanya'da elektronik ucuz diyemiyoruz ama bazı ürünler Türkiye'ye nazaran daha ucuz.

Fotoğraf Makineleri ve Lensleri

Almanya'da fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Gerek Dijital kameralar, gerek DSLR kameralar gayet ucuz. Hatta Lensler çok çeşitli ve çok ucuza bulunabiliyor.
DSLR Fotoğraf Makineleri
Dijital Fotoğraf Makineleri
Fotoğraf Makinesi Lensleri
Aksiyon Kameraları

Laptoplar

Gene amazon.de üzerinden uygun fiyatlara alabileceğiniz diğer bir elektronik ürün. Laptoplar çok çeşitli ve daha ucuz. Sadece ofis kullanımlarınız için bile şarjı 10 saat giden 100€ gibi bir fiyata Acer Chromebook alabiliyorsunuz.
Laptoplar

Bilgisayar Parçaları

Bilgisayarınızı yükseltmek veya yenilemek istiyorsanız ucuza ekran kartları, işlemciler, hard diskler, anakartlar, ssdler, ramler bulabilirsiniz. Bunların dışında mouse, klavye hatta tüm kulaklık çeşitleri de olabilir.
Ekran kartları
İşlemciler
SSD (hard disk)
Ram (Bellek)
Anakartlar
Tüm Bilgisayar Parçaları

Oyun Konsolları ( Playstation - Xbox - Nintendo)

Playstation modellerini Amazon'da ucuza bulabiliyorsunuz. Özellikle içinde oyun ve ekstra kol olan paketler. Playstationlar hele güzel indirimler ile çok ucuza alınabiliyor.
Playstation
Xbox
Nintendo

Tablet

iPad olarak değil de bazı tabletler çok ucuz. Örneğin Amazon Fire tablet. Eğer küçük birine alıyorsanız alabileceğiniz en uygun tabletlerden. Şarjı iyi, kalitesi fiyatına göre iyidir.
Amazon Fire Tablet
Alabileceğiniz diğer Tabletler

Amazon ürünleri

Nedir amazon ürünleri derseniz, Amazon fire tablet, Amazon echo, Amazon Kindle diyebilirim.

Amazon Kindle
Kitap okuyorsanız mutlaka Amazon Kindle alın. Türkiye'ye gönderimi yok. O yüzden burada fahiş fiyatlara satabiliyorlar (üstelik eski jenerasyonları satanlar var). O yüzden eğer kitap okuyorsanız veya kitap okuyan birine hediye vermek istiyorsanız Amazon kindle alabilirsiniz. Hangi amazon kindle modeli derseniz Amazon Kindle Paperwhite derim. Tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır emin olun. Reklamlı versiyonu alın (20-30 € kadar daha ucuz olması lazım). Türkiye'ye gelince amazon müşteri hizmetlerinden reklamları Türkiye'ye destek vermedikleri için basitçe kapatabilirsiniz. Bu sayede aradaki farkta cebinize kalır.
Amazon Kindle Paperwhite

Amazon Echo
Diğer bir amazon ürünü ise Amazon Echo. Ucuz fiyatı ile evinizde adeta bir sesli asistan oluyor. Evinizin Sirisi diyebilirim. Sizi anlaması içinde dibine girmenizi gerek yok. Gayet geniş bir ses algılama mesafesi var.
Amazon Echo

Akıllı Ev Elektroniği

Eğer evinizi akıllı ev sistemleri ile geliştirmek istiyorsanız, telefonunuzdan kontrol edebileceğiniz kameralar, ampüller, kilit, alarm gibi seçenekleride ucuza bulmak mümkün. Bu tarz ürünler Türkiye'de çeşit olarak biraz yoksun.
Akıllı Ampüller
Akıllı IP Kamera

Bunlar Almanya'da Türkiye'den daha ucuza alabileceğiniz elektronik ürünlerden bir kaç tanesi. Onun için ne almayı veya istemeyi düşünüyorsanız Amazon.de sitesinden aratıp fiyatına bakın. Türkiye fiyatı ile karşılaştırıp alın.

Kozmetik Ürünler

Almanya'da belki en ucuza alabileceğiniz şey olabilir. Kozmetik deyince aklınıza direk kadın kozmetik ürünleri gelmesi. Zira erkek kozmetik ürünleri de ucuzdur.
Erkek Parfüm
Kadın Parfüm
Tüm Kozmetik ürünleri

Saatler

Evet. Saatler Almanya'da daha ucuz. 1.400TL olan bir saat Almanya Amazon.de'de 275€ fiyata alabiliyorsunuz.
Erkek saatleri
Kadın saatleri

Adidas ürünleri

Evet. Adidas Almanya merkezli giyim markası olduğundan bazı ürünlerde uygun indirimler olabiliyor. Direk adidas mağazalarından almak yerine Amazon.de yahut outletlere bakabilirsiniz. Güzel indirimler yakalarsanız Türkiye'den daha ucuza almak mümkün.

Hediyelik Eşyalar

Almanya'da alabileceğiniz hediyelik eşyalar, kartvizitler, buzdolabı magnetleri, biblolar, maketler olabilir. Bunların dışında insanlar hediyelik eşya yerine genelde çikolata - şekerleme getirdiğini de unutmayın.

Almanya'dan ucuza alabileceğiniz bunlar. Bunların dışında tabiki ucuz ürünler de var. Onun için Amazon.de sitesinden bakabilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 1 yorum

Blogger tarafından desteklenmektedir.