Gearbest Alışveriş Rehberi, Nasıl Alışveriş Yapılır?

Gearbest Alışveriş Rehberi
Gearbest Çin merkezli ucuz ürünlerin satıldığı bir alışveriş sitesidir. Gearbest'te satış yapanlar genelde mağaza sahipleri oldukları için diğer çin sitelerine göre daha bir kurumsaldır. Satılan ürünler genelde orjinal ürünlerdir. Sahte ürün ile karşılaştığınızda para iadesi talep edip anında paranızı geri alabilirsiniz.

Basit arayüz

Diğer Çin siteleri gibi markasız ürünler değildir. Gearbest'te ürünler genelde markalı ve kategorize edilmesi diğer sitelerden daha düzenlidir. Böylece aradığınızı daha kolay bulabilirsiniz.

Kargolaması daha iyi

Satıcılar genelde mağaza sahipleri oldukları için (bayağı adamların Çin'de falan dükkanları var) daha bir kurumsal geçer sipariş süreci. Aliexpress'ten ürün alırken bazen rastgele kargo numarası verilir veya yanlış verilir. Verilen kargo takip numarası ile takip etmeye kalktığınızda sonuç alamazsınız. Satıcı 10 gün sonra kargolar gibi böyle ara ara yaşadığımız sorunları Gearbest'te genelde yaşamayız.
Bu ürünleri satanlar genelde geçinmek için yaptıkları için adamlar daha bir dikkatlidir. Aliexpress'teki gibi hobi olarak satanlar değildir. (Aliexpress'te de ciddi satıcılar var). Ücretsiz kargo seçeneği de var.

45 gün müşteri koruması

Gearbest 45 gün boyunca size koruma sağlar. Aynı aliexpress'te olduğu gibi 45 gün içinde ürününüz gelmez veya memnun olmazsanız paranızı geri alırsınız. Ayrıca bir çok üründe de 1 teknik desteğe sahiptir.

Canlı Destek

Evet. Canlı olarak müşteri hizmetleri ile yazışabilir ve sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Bu özelliği ile diğer rakiplerinin önüne geçmekte. Ayrıca facebook messenger desteğide son günlerde kullanıma girdi. İsterseniz facebook messenger üzerinden de yazışarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Türkçe

Evet. Aliexpress'in o anlamsız türkçe kelimelerine göre Gearbest daha bir anlaşılır çevirilmiş. Ayrıca Türkiye'ye özel kampanyalar ve çekilişler yapmaktalar. Türk çalışanları da var.

Fiyat olarak ürünler ucuz. Farklı satıcılar da olduğu için daha ucuz ürün bulabiliyorsunuz. Kargomalar diğer Çin sitelerine göre daha iyi. Kısacası daha bir kurumsal Çin sitesi diyebiliriz.

Gearbest Mobil Uygulaması

Hem iOS (iphone kullanıcıları) hem de Android için mobil uygulamaları ve kullanması gayet kolay ve hızlı. Ayrıca türkçe. Mobil uygulamasını Appstore'dan yada Google Play'den "Gearbest" yazarak indirebilirsiniz.

Gearbest neden tercih edilmeli?

Eğer elektronik alet alıyorsanız Aliexpress yerine Gearbest'i kullanmanızı öneririm. Aldığınız ürün bozuk veya hatalı gelirse daha iyi bir satış sonrası teknik destek ve genelde çoğu üründe 1 yıl boyunca ücretsiz alabileceğiniz destek hizmeti var.
Sadece elektronik değil diğer, ürünler de daha iyi bir paketleme ve kalitede gelmekte. 
Kendimden bir örnek vermem gerekirse Aliexpress'ten 1.30$ gibi bir fiyata poşet kapatıcı almıştım. Gelen ürünün üstü yapış yapış ve tozlu idi. Kutusu falan yoktu direk poşete sarıp zarfla yollamışlar. Sanki depoda yıllarca kalmış gibi ve rengi solmuştu. Gearbest'ten aynı ürünü aldım. 1.75$ gibi bir fiyat ödedim. Gelen ürün gayet kutusunda ve yeni gibiydi. Tertemizdi.

Gearbest üye olma


İlgili kelimeler
  • gearbest alışveriş nasıl yapılır
  • gearbest adres yazma
  • gearbest şikayet
  • gearbest gümrük
  • gearbest nasıl girilir
  • gearbest kargo takibi nasıl yapılır
  • shipment arranged nedir
  • shipment arranged ne demek
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.