Aras Kargo ile Aliexpress Siparişleri 5 Günde Türkiye'de

aras kargo aliexpress
Aras Kargo ile Aliexpress arasında anlaşma sağlandı. Bundan böyle Aliexpress siparişlerimizi aras kargo üzerinden 5 gün gibi kısa bir sürede getirtebileceğiz.
Normalde ortalama 30 günde gelen Aliexpress kargoları Aras Kargo ile 5 günde gelecek.

Aras Kargo ve Aliexpress Ortaklığı

Aras kargo artık Aliexpress ve Alibaba sitelerine kargo desteği vermeye başlayacak. Şimdiye kadar Çinden aldığımız ürünleri Çinli kargo şirketleri tarafından ülkemize girdikten sonra  PTT vasıtası ile dağıtımı sağlanıyordu. Aras kargo ile yeni bir alternatif geliyor.

Harita üzerinde Canlı Kargo Takibi

Ayrıca harita üzerinde canlı kargo takibi ile kargonuzun yurtiçinde nerede olduğunu canlı olarak görebilecekmişiz.
Canlı kargo takibi 2018 yılında uygulanmaya başlanacağı söylendi.
Aliexpress siparişleri ise önümüzdeki haftalarda başlanacağı söylenmekte.

Peki biz neler bekliyoruz?

Umarız diğer özel kargo şirketleri gibi 10-15 $ ekstra kargo ücreti ödemeyiz. Biz zaten 1-2 $lık ürün alıyoruz ortalama aliexpress'ten, üstüne bu kadar kargo ücreti ödemek saçma olur ve kullanılan bir kargo seçeneği olmaz aras kargo.
Diğer bir şüphemiz ise yine diğer özel kargo şirketleri gibi ürünün direk gümrüğe takılması. DHL ile gönderilen ve gümrük sınırını geçmeyen bir ürünün gümrüğe takılma riski oldukça fazla. Bu yüzden sıkıntılar yaşayabiliyorduk. Eğer Aras kargo gümrüğe takılma sorunu yaşayacaksak pek uygun bir seçenek değil gibi tekrar.

İlerleyen günlerde Aliexpress'teki satıcılar tarafından sıkça kullanılmaya başlandığında Aras kargo ile daha fazla bilgi edineceğiz gibi. Şimdilik konuşmak çok erken gibi.

Umarım süreler kısalır ve 1$ - 2$ gibi ekstra kargo ücreti ile ürünlerimizi 5 günde alabiliriz.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 1 yorum

  1. aras kargo türkiyede en sıkıntılı kargo şirketlerinden biridir.ürünleri zamanında getirmez,telefonlara cevap vermezler.ben şahsen ürün kargolu ürün alırken aras kargoyla göndermeyin diye uyarıyorum satıcıları.aliexpresin bu kargo yüzünden türkiye satışı düşecegi kanatindeyim.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.