China Post Registered Air Mail Kargo Takibi, Kaç Günde Gelir ?

Çin'den aldığınız ürünlerde takipli gönderi ile gönderildiğinde genelde China Post Registered Air Mail seçilir. China Post Registered Air Mail çin'in en uygun ve ucuz takipli gönderim şekillerinden biridir. Kargonuzu kolayca takip edebilir ve nerede, hangi işlemde olduğunu görebilirsiniz. Aksi durumlar olmadıkça (resmi tatiller, bayramlar, kutlamalar gibi) kargonuz takipsiz kargoya nazaran elinize daha hızlı geçecektir.

China Post Registered Air Mail kargo takibi nasıl yapılır?

China Post Registered Air Mail ile gönderilen kargolarınızın takibini 17track üzerinden yapabilirsiniz.
Ürün Türkiye'ye girdiğinde ise kargo takibini PTT Kargo takip sayfasından yapmanızı öneririm.
Ürün durum mesajlarını merak ediyorsanız PTT Kargo Durum Mesajı Anlamları yazımıza bakıp son durumu öğrenebilirsiniz.
China Post Registered Air Mail gönderilen kargoları diğer sitelerden de takip edebilirsiniz ama tavsiyem her zaman PTT kargo takip sayfasıdır.

China Post Registered Air Mail kaç günde gelir ?

Bir aksilik olmazsa ürünlerin gelmesi genelde maksimum 45 gündür. Bu süre 7 gün'e de düşebilir. Tahmini gelme süresi 7 gün 45 gün arası diyebiliriz. Tabi geçeceği ülkeler üzerinde resmi tatil olmadığını varsayalım.

China Post Registered Air Mail ile gönderilen kargo kaç günde elinize ulaşır bu Türkiye'nin neresinde yaşadığınız ile alakalı olabiliyor. Ürün 10 günde Türkiye'ye giriş yapmış olabilir. Siz Gaziantep'te oturuyorsunuzdur. İstanbul'dan Gaziantep'e 1 hafta da ptt gönderimi ve dağıtımı olabilir. Süre olur 17 gün. Eğer İstanbul'da iseniz bu süre daha kısadır.
Yani Türkiye'ye kargonuz kaç günde gelirse gelsin buna bir de PTT dağıtım süresini eklemek zorundayız.

Teslim Süresi

Örnek vermek gerekirse Aliexpress'ten bir adet ürün aldınız ve China Post Registered Air Mail ile gönderilmesini istediniz. Kargonuzun aldığınız yerden dağıtıma çıkması süresi 7 gün içerisinde gerçekleşir. Size ulaştırılmak üzere yola çıkar. Arada resmi tatil, bayram, kutlama gibi şeyler yoksa dosdoğru size doğru yola koyulur.  Ürünü aldıktan sonra maksimum 45 gün sonunda ürün size ulaştı ise kontrol edilir ve onaylanır.

Önemli bilgi:

Çin'in bazı bölgelerinde kargolama hızlı ve yavaş olabilir. Örnek Shenzen bölgesinden verilen bir kargo aynı gün yola koyulabilir ve size hızlı ulaşır. Daha kırsal bölge gibi yerlerde süre daha da uzar.
Ayrıca kargonuzun size hızlı ulaşması satıcının performansına da bağlıdır.

açıklayıcı etiketler

 • china post registered Air Mail kaç günde gelir
 • china post takip etme
 • china post air mail nedir
 • china post air mail kaç günde gelir
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 2 yorum

 1. Mehaba ben china post air mail ile siparis verdim ali expresten cinden cikti olarak gozukuyor yaklask 5 gundr boyle turkiyeye kac gunde gelir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benimde 18 gündür öyle kaç gün sonra geldi

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.