China EMS - ePacket Nedir, Kaç Günde Gelir?

Çin'den alışveriş yaparken özellikle Aliexpress'ten bazı ürünler ePacket ile gönderme seçeneğinin olduğunu görürüz. Bazen ise kargolarınızı ePacket ile gönderebilirler. Aslında ePacket ile göndermiyorlar neden mi? China EMS yani ePacket kargolarını ve kaç günde geleceğini bu yazımda anlatmaya çalışacağım.
China EMS (Epacket)

ePacket genelde en yavaş kargolardan biri olabilir. Türkiye ePacket tarafından dahil listesinde yoktur. Yani ePacket ile ülkemize ürün gönderemezler o ürün genelde PTT kargo ile bize gelir.

ePacket hangi ülkelere gönderilebilir?

ePacket gönderim çeşitini destekleyen ülkeler Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda, İspanya, France, Almanya, Finlandiya, İrlanda, İsveç, İsviçre, Belçika, Portekiz, Birleşik Krallıklar (İngiltere) ve Hollanda'dır.
Eğer bu ülkelere gönderimi seçmediyseniz kargo bize genelde takipli kargo ile gelir. Türkiye'ye ise genelde takipli olarak gönderilir.

ePacket takip kodu nasıl olur?

ePacket ile gönderilen takip kodları LX ile başlar CN ile biten takip kodlarıdır.

ePacket ile gönderilen kargolar kaç günde gelir?

Çin'den aldığınız ürünler ePacket ile gönderiliyorsa size ulaşma süresi 7 ila 20 gün arasındadır. Ama bunun ortalaması genelde 15 gündür. Bu süre resmi tatil veya diğer durumlara göre değişebilir.
Çinde olan bir resmi tatil kargonuzun kargolanıp işleme alınmasını geçiktirebilmektedir.

ePacket seçmek mantıklı mı?

Eğer ücretsiz veya cuzi bir miktar gönderim ücreti isteniyorsa seçilebilir. Bunun dışında China Registred Air Mail de seçebilirsiniz. Bu da hızlı elinize ulaşmaktadır.

ePacket kargo takip nasıl takip edilir?

ePacket kargolarınızı PTT kargo takibinden ülkemiz sınırlarına girdikten sonra gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kargo takip siteleri adlı yazımızı okuyun.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.