Menu

Amazon'dan Playstation 4 Almak - Vergisi ve Toplam Fiyatı

Amazon'da bir çok ürünü ucuza bulabiliriz. Bunlardan biri de playstation 4. Ps4 amazondan almak Türkiye'den daha ucuza gelebiliyor.
Amazon'da envai çeşit Playstation 4 (ps4) ürünü göreceksinizdir. Bunları nasıl birbirinden ayırırız en ucuz ve uygun playstation 4'ü amazondan nasıl alırız bunu anlatmaya çalışacağım.
Amazonun en sevdiğim özelliklerinden biri de gümrük vergisini sipariş verirken vermeniz ve ürünün gümrükte vakit geçirmemesi, doğrudan bize gelmesi. Gümrük vergisi ücretini amazon bize zaten bu kadar deyip söylemesi.

Öncelikle bir amazon hesabınızın olduğunu farzediyorum. Eğer amazon hesabınız yoksa aşağıdaki yazıdaya tıklayarak amazon hesabınızı hızlıca açın.
Amazon Hesap Açma Rehberi - Nasıl Açılır ? (Resimli Anlatım)

Şimdi gelelim fiyatlara. Amazondan birşey alırken eğer ürün gümrük sınırı geçiyorsa ürünün gümrük bedelini sipariş verirken sizden kesilir. Amazonun bu güzelliği ile gümrükle falan uğraşmanıza pek gerek kalmaz.
Burada Almanya Amazon'u kullanacağız. Bize en yakın olan o ve türkçe müşteri hizmet desteği var. Kargomuz da hızlı gelecektir.

Playstation 4 alırken hangi modelini almak istediğinize karar verin.

Şimdi üç adet playstation 4 modeli var.

Playstation 4
Bildiğimiz standart playstation 4. ilk çıkan modeli. Diğerlerinden avantajı yok. Uygun fiyatlı bulursanız bunu alabilirsiniz. Fiyat olarak normal.

Playstation 4 Slim
Yeni çıkan playstation 4 özelliklerinde sadece kasasının daha inceltilmiş hali. Adı üzerinde zaten slim. Fiyat olarak en ucuz modellerden.

Playstation 4 Pro
Playstation 4 konsolunun daha iyi özellikte olanı. Bazı oyunları 60fps ve 4k desteği ile 4k televizyonunuz veya monitörünüz varsa almanızı tavsiye ettiğim model. Eğer 4k destekli herhangi ekranınız televizyonunuz yoksa. Almanız size kalmış tabi. Kendi tercihinizdir.
Fiyat olarak diğer modellerden biraz pahalı.

Şimdi modeller arasından tercihimizi seçtik. Sıra geldi ürün bakmaya. Amazonda ürün bakarken dikkat etmeniz gereken nokta, bazı ürünler ikinci el olarak satılabiliyor. Zaten ürünün yanında kullanılmış, sıfır olarak size bildirecektir. Tavsiyem sıfır ürün almanız. Yurtdışından sipariş verirken ikinci el ürünlerden kaçınmanızdır.

Boyut ne kadar yeter?
500gb ve 1TB modelleri mevcut. 500gb eğer çok fazla oyun oynaymayan birkaç oyun oynayacak biri iseniz hayli hayli yeterli. 10 tane oyundan sonra 500gb yetmemeye başlıyor. Tabi harici bir hard disk ile (taşınabilir olanlardan) kolayca kapasiteyi arttırabilirsiniz.
Amazon'dan playstation 4 almak

Şimdi gelelim fırsatlara

Playstation 4 1TB Siyah + Fifa 2018 Ronaldo Edition + 14 Günlük PS Plus hediye
EUR 299,99 (Kargo ücretsiz) 
Fifası ile boyutu ile size gayet yetecek bir model. Proya ihtiyacınız yok ise alabilirsiniz. Fifa seviyorsanız uygun bir paket olur. Eğer fifa sevmiyorsanız açmadan Türkiye'de sıfır fiyatına yakın satabilirsiniz.

Playstation 4 PRO 1TB Siyah + Fifa 2018
EUR 399,99 (Kargo ücretsiz)
Playstation 4 PRO modeli. 4K destekli bir televizyon monitörünüz varsa almanız en akıllı model. Fiyatı uygun ve kargo ücretide yok.

Ben diğer model ve fırsatları da incelemek istiyorum diyorsanız aşağıdaki linkten playstation kategorisine ulaşabilirsiniz.

Diğer Playstation 4 model ve fiyatları için tıklayın

Not: Amazon'da ödeme yaparken lütfen amazon kur dönüştürücüsünü değil, bankanızın kurunu kullanın. Yani direkt olarak döviz ile ödeme yapın. Amazon kur dönüştürücüsü biraz düşük olduğu için daha fazla para ödemeyin.

Şimdi aklınızdaki hızlı soruları cevaplayalım.


Aldığım playstation ne kadar sürede gelir?
4 ila 10 gün içerisinde elinize ulaşır.

Playstation gümrüğe takılır mı?
Hayır takılmaz. Amazon'dan sipariş verirken ürünün gümrük ücretinide ekstra size amazon gösterir ve gümrük ücretinide ödersiniz. Gümrüğe takılma ile uğraşmazsınız.

Kargo kaybolur veya kırılır mı?
Kargonuzun kaybolacağını sanmam. Ama şayet kaybolur veya kırık gelirse amazon müşteri hizmetlerine yazın size hemen yardımcı olup yeni bir ürün göndereceklerdir. Amazon müşteri hizmetleri konusunda gayet iyidir.

Benzer kelimeler

  • amazon.de ps4 pro almak
  • amazondan ps4 pro almak
  • amazondan ps4 almak
  • ps4 gümrük vergisi
  • yurtdışından playstation 4 almak

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.