Amazon Prime Nedir, Avantajları ve Ücretsiz Prime Üyeliği

Amazon Prime, Amazon'nun sunduğu bir üyelik sistemidir. Bir çok avantajı olan ve Amazon servislerinden yararlanabileceğiniz bu üyeliği ücretsiz, bedava olarak deneme olarak ilk ay ücretsiz alabilirsiniz.
amazon prime

1 ay ücretsiz Amazon Prime nasıl alınır?

Amazon prime üyeliğinden bir ay boyunca ücretsiz yararlanabilirsiniz. Amazon size ilk ay deneme olarak ücretsiz sunar. Bunun için yapmanız gereken amazon prime üyeliğinizi başlatmak. İlk bir ay sizden ücret tahsil edilmez. Bir ayın sonunda sonraki ay için ücret kesilir. Yani ilk ay amazon prime ücretsiz. Kredi kartınızı ekleyerek amazon prime üyeliğinizi başlatın ve ardından sonraki aya doğru iptal edin. Kartınızdan para çekilmez, siz de 1 ay boyunca ücretsiz prime üyeliğinden faydalanmış olursunuz.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp, ardından açılan amazon sayfasında Get Started buttonuna tıklayarak amazon prime üyeliğinizi 1 aylık ücretsiz başlatabilirsiniz.
1 ay ücretsiz Amazon Prime üyeliğini buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Amazon Prime Ücreti

Amazon prime ücreti aylık 10.99$, Almanya Amazonda ise Amazon Prime ücreti aylık 7.99€ olarak belirtilmiş.

Amazon Prime Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime'ın sunduğu avantajlar fiyatına göre gayet güzel. Size bir çok seçenek sunmakta. Amazon Prime avantajlarını aşağıda madde madde sıraladım.

Amazon Prime ile hızlı kargo ve ücretsiz kargo

Amazon prime üyesi iseniz ürünler daha hızlı ve ücretsiz kargolanır ve elinize ulaşır. 50 milyon ve üzeri çeşiti ile bazı ürünler amazon prime üyelerine gün içinde veya 48 saat içinde ulaştırılır. Hızlı kargo içinde ekstra para ödemezsiniz. Bu hızlı kargo seçeneği malesef şimdilik Türkiye için geçerli değil. Ama siparişi yurtdışından birinin adresine veriyorsanız Amazon Prime üyeliği işinize yarıyor. Özellikle yurtdışından birine sipariş vermeniz gerek ve hızlı kargo, tam müşteri hizmeti istiyorsanız Amazon Prime cankurtaran görevi görüyor bu konuda. Şayet faydasını çok kez görmüş, yurtdışına giden arkadaşlara amazon üzerinden Türkiye'ye gönderilmeyen ürünleri almış ve onların vasıtası ile getirmiş biri olarak söylemekteyim. Yurtdışına giden arkadaşımın dönmesine üç gün kalmasına rağmen Amazon Prime ile siparişlerim 1-2gün içerisinde eline geçmiş idi.

Prime Video ile sınırsız film izleme

Amazon Prime'ın bir başka güzelliği ise size sınırsız prime video üzerinden dizi, film, video izleyebilmemiz. Prime video üzerinde güncel bir çok dizi, filmler mevcut. Prime video televizyon, iphone, android,  ps4, xbox gibi bir çok medya oynatıcısında uygulaması var. Ayrıca cihaza filmi, diziyi indirip offline olarak izleyip internet paketinizden de tasarruf edebiliyorsunuz.

Prime Music ile müzik dinleme

Aynı apple music, spotify gibi bir müzik stream programı. Prime üyeliğiniz süresince sınırsız müzik dinleyebiliyorsunuz.

E-kitap, E-dergi ve Çizgiroman

Prime üyeliğiniz boyunca binlerce e-kitap, e-dergi ve çizgi romanlar erişiminiz oluyor. İster Kindle'a ister telefonunuza, tabletinize indirip okuyabiliyorsunuz. Genelde içerikler ingilizce.

Twitch Prime

Oyuncuların oyun oynarken canlı yayın yaptıkları twitch.tv'de twitch prime kazanıyorsunuz. Nedir bu twitch prime? Size popüler oyunlar içinde özel eşyalar, kostümler vermekte ve ücretsiz destek olmak istediğiniz yayıncılara subscribe olabiliyorsunuz.

Sınırsız Fotoğraf depolama alanı

Amazon prime üyeliğiniz boyunca fotoğraflarınız için size sınırsız alan vermekte. Telefonunuzda veya diğer elektronik aletlerden fotoğraflarınızı Prime Photos ile internette size ait ayrılan sınırsız alanda saklayabiliyorsunuz.

İndirime girecek ürünleri erken satın almak

Amazonda indirime girecek ürünler listelenir. 2 saat sonra bu ürünler indirime girecek, 5 saat sonra bunlar girecek gibi. Prime üyesi değilseniz sürenin dolup ürünün indirime girmesini beklersiniz. Prime üyesi iseniz 30 dakika erken ürünleri sipariş verebilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yapın 1 yorum

Blogger tarafından desteklenmektedir.