Alipay Güvenli mi ?

Alipay Aliexpress'in bir nevi hızlı ödeme yöntemidir. Alipay birçok yerde güvenli olarak kabul ediliyor. Çin'in Paypal'ı deniliyor. Aliexpress'te tekel niyetinde bir ödeme yöntemi. Ama son günlerde artan saçma sorunlar sebebi ile Alipay'i kendim güvenli bulmuyorum.

Nedir bu son günlerde olan saçma şeyler
  • Karttan iki kere para çekilmesi
  • Karttan fazla rakamın çekilmesi

Bazen de karttan ufak tefek miktarda paralar eksiliyor. Alipay'e hiç bir zaman gerçek kredi kartı kaydetmedim. Sanal kart kayıt ettim. 100 tl bir ürün alıyorsam içerisine 100 tl attım. Bazen sanal kartım - değere düştü. -1,05 TL gibi.
Alipay'e kredi kartı kayıt ettiyseniz Alipay'den kredi kartı silme adlı yazımdan kredi kartınızı kaldırabilirsiniz.

Alipay kullanmak yerine ben BKM Express öneriyorum. Hem yerli bir ürün.
BKM Express ile güvenli şekilde Aliexpress'ten alışverişinizi yapabilirsiniz. Ya da Aliexpress'ten sipariş verirken ödeme yapacağınız zaman mutlaka sanal kart kullanmaya özen gösterin. Harcayacağınız kadar içine atın.

alipay güvenli mi

Bir keresinde Aliexpress'ten alışveriş yaparken Alipay ile ödeme yapacağım (o zamanlar kullanıyordum tabi).
Sanal kartım alipay'e kayıtlı. (dikkat edin sanal kart, kredi kartı değil.)
30 TL ödeyeceğim şey. 30 TL yükledim içine.
Alipay ödemeyi çekemedi. Tekrar denedim tekrar çekemedi. Ardından Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Benden kimlik fotokopisini taratıp onlara göndermemi istediler. Herhalde kartın çalıntı falan olduğunu düşünmüş olabilirler.
Ama belki 50. siparişimdi bu. Hep bu sanal karttan ve hep aynı isme kargolanmasını istedim.
O zamandan beri alipay kullanmıyorum.

Benim başımdan geçen olaylardan dolayı Alipay'e güvenemiyorum. İnternette biraz araştırdım ve bi çok insan şikayetçi. Gereksiz para çekimleri gibi durumlardan.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.