Aliexpress'ten Gelinlik Almak

Çin'den uygun fiyatlara gelinlik, bindallı, nikah elbisesi satın alabilirsiniz. En popüler ve güvenilir çin alışveriş sitesi Aliexpress bunları bulabileceğiniz yerlerden biri.
Gelinlikler ülkemizde yüksek fiyatlara satılıyor, bir çoğumuz gelinlik almak yerine kiralama yöntemine gidiyor. Kiralama yöntemi satın almadan biraz daha ucuz. Ama kiralamak bile pahalı olabiliyor.
Aliexpress'ten gelinlik ararken dikkat edeceğiniz en önemli şey yorum fotoğraflar olsun. Resimlerde gösterilen gelinlik ile kullanıcıların gelinliklerini karşılaştırın.
Aynı zamanda sipariş sayısı yüksek gelinliklere bakmaya özen gösterin. Yorumları okumaya çalışın.
Ayrıca sipariş vermeden önce satıcıya mesaj atıp ürünün fotoğraflarını isteyin.

Aliexpress gelinlik modellerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Gelinlik hakkında bilgi alma

Bir gelinliği beğendiniz ama aklınızda soru işaretleri varsa satıcıya mesaj atarak bu soru işaretlerini gidermeye çalışın. Ürünün fotoğraflarını, detaylarını, türünü, gümrük ile ilgili soruları falan sorun. Kısacası aklınıza ne gelirse. Çeviri için google translate'i kullanabilirsiniz. Basit cümleler kurarak çevirin ve satıcıya mesaj atın.

Gelinliğin Kargolama Süreci

Genelde tüm gelinlikler takipli kargo ile gönderilir. China Air Post ile gelen kargolar elinize en geç 1 ay içerisinde ulaşır. Ürünü sipariş vermeden önce satıcıya ürünü nasıl göndereceğini sorabilirsiniz. Mümkünse düzgün paketlemesini isteyin. Bazı satıcılar UPS DHL gibi servisleri de kullanmaktalar. Bunun için ekstra ücreti zaten yazarlar. Eğer uygunsa onlarla gönderilmesini isteyebilirsiniz. Kargonuz süper hızlı şekilde gelecektir.

Fiyatlar

Aliexpress'te gelinlik fiyatları değişmekte. 30 $ gelinlikte var 1.000$'a da. Bazı ürünlerde aralık olabilir. Misal 44$ - 50$ yazabilir. Bu beden ve ek şeyler ekledikçe büyülüp küçülen bir fiyata sahip olduğunun belirtisidir.
Bence 80$'a çok güzel bir gelinlik alınabilir.

Gelinlik Bedenleri

Gelinlik bedenleri amerikan bedenlerine göre satılıyor. Aşağıdaki tablodan kendi bedeninizi baz alarak hangi amerikan bedenine denk geldiğinizi bulun.
Biz avrupa beden ölçü tablosunu kullanıyoruz. Avrupaya göre bedeniniz hangi amerikan bedenine eşit geldiğine bakın. Tavsiyem 1 beden büyük almanızdır. Bol gelirse burada terzide gelinliği daraltabilirsiniz.
amerika giyim ölçü tablosu
Resmi büyütmek için buraya tıklayın.

En çok satılan gelinlik modelleri

Aliexpress'te en çok satılan gelinlik modellerini aşağıya listeledim.

aliexpress gelinlik
Fiyatı: 66 $

aliexpress gelinlik
Fiyatı: 46.45$ - 60.60$ arası

aliexpress gelinlik
Fiyatı: 49.50$ - 87.30$ arası

aliexpress gelinlik
Fiyatı: 31.20$ - 52$ arası
Benim en beğendiğim en sondaki oldu. Fiyatları uygun. Aynı zamanda nikah elbisesi, gelinlik, nişan elbisesi, kına elbisesi, abiye ve bindallı bile bulabilirsiniz Aliexpress'te. Hem de Türkiye'deki fiyatlarının çok çok altına daha ucuza. 
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.