Yurtdışından Cep Telefonu Kargo ile Gönderilir mi?

Yurtdışından Türkiye'ye kargo ile telefon gönderilebilir mi? Yahut bu bağlamda biz kargo ile telefonu yurtdışına gönderebilir miyiz?

Yurtdışında cep telefonlarının bazı ülkelerde daha ucuz olması ile cep telefonu ihtiyacını yurtdışından almaya çalışıyorsanız veya aklınıza geldiyse şöyle bi yazıyı okuyun.

Kargo ile yurtdışından Türkiye'ye cep telefonu gönderilir mi?

Hayır. Sim kart takılabilen ve sim kart girişi olan tüm elektronik cihazlar kayıt altına alınmalıdır. Bu sebeple gümrüğe takılır ve geri gönderilir.

Aliexpress'ten cep telefonu alınır mı?

yurtdisindan cep telefonu kargolatmak
Popüler ve herşeyin ucuz olduğu yurtdışı alışveriş sitesi aliexpress'ten cep telefonu almayı düşünüyorsanız. Üstteki maddeyi tekrar okuyun. Kargonuz kargolanır ama size gelmez. Gümrüğe takılır geri gönderilir. Ardından kargo geri gönderilir. 1 ay kargonuzun gitmesini beklersiniz (minimum 1 ay). Ardından satıcının insiyatifine bakarak size paranızı geri ödemesini beklersiniz.

Peki başka istelerden cep telefonu alınır mı?

Eğer ürün kargo ile gelecekse alınmaz. Takılır geri gönderilir.

Yurtdışından nasıl cep telefonu alınır ?

Bunun cevabı için öncelikle yurtdışından bir tanıdık-dost gelmesi lazım. Siparişi onun adına alırsınız yahut o size gidip mağazadan alır. Gelirken de pasaportuna işlettirip vergisini verip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yurtdışından telefon almak ne kadar mantıklı?

Aslında bazı ülkelerden alıp getirip Pasaporta işlettiğinizde ucuz yolla bir telefon alabilirsiniz.
Bunu yaparak garanti kapsamını iptal edersiniz. Telefona birşey olduğunda kapı kapı servis gezebilme riskiniz var. Bunun yanında destek hakkınızıda kaybetmiş olursunuz. Bazı markaların ülkede olan müşteri hizmetleri veya telefon ile teknik destek hatlarından yararlanamazsınız.

Bu şekilde yurtdışından kargo ile telefon almanın mantıksız olduğunu anlattım. Eğer yurtdışından gelecek tanıdığınız yoksa boşuna hayaller kurup, kendinizi riske atıp kargo ile telefon siparişi vermeyin.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.