Amazon Kindle Alınır mı, Nerden Alınır?

Amazon kindle e-kitap okuyucusu ülkemizde pek popüler olmasa da Amerika da deli gibi satıyor. Amazon kindle alınır mı? Almak ne kadar mantıklı ? Nerden nasıl alınır ?

Öncelikle ülkemizde ki insanların kitap okuma alışkanlığı pek yok. Kitap okuyanlar için bir azınlık gibi birşeyiz. Aslında kitap ile sınırlandırmayıp basılı bir medya kaynağı okuma diyelim.
Gazete, kitap, manga, çizgi roman, şiir bunları örnek verelim.

Amazon kindle size 1 aya kadar şarj imkanı sunan (ki bu günde 30 dakika kullanım için ölçülmüş), dijital kaynakları okuyabileceğiniz bir elektronik alet.
Amazon kindle bir tablet değildir. Uygulama yükleyemezsiniz veya internette rahat gezemezsiniz. Tarayıcısı pek iyi değil zaten. Sadece okutur. Amacı da budur zaten.

amazon kindle
E-ink teknolojisi ekranı ile gözü tablet gibi yormaz. Tabletten kitap okuyan ben 1-2 saat sonra gözlerim sulanmaya başlıyordu. Amazon kindle'dan 3 saat okumanın ardından gözlerimde herhangi bir sulanma, yorgunluk olmadı.
Ekranı cidden okumaya çok elverişli ve dışarıda falan güneş altında net bi şekilde okunabiliyor.
Paperwhite modelinde arka aydınlatması ile karanlıkta bile rahatlıkla okuyabiliyorsunuz.

Amazon kindle ile neler yapılır?

kindle kitap okumak

Kitap okumak

Kindle binlerce kitap alıyor. Amazon store'da tonlarca kitap var. Telif hakları düşmüş ücretsiz kitaplarda bol. İsterseniz türkçe e-kitapları da kindle a atabiliyorsunuz. Kitapları bir program ile .mobi uzantısına çevirmeniz yeterli.

kindle manga çizgi roman okumak

Çizgi roman - Manga okumak
Evet. Kindle'da çizgi roman veya manga okuyabilirsiniz. Amazon storeda bunun için manga kitapları var. Ya da kendi mangalarınızı uygun program ile dönütürüp kindle'a atabilirsiniz.

send to kindle chrome

İnternette gezerken daha sonra okunacak bir şeyi kindle'a atıp okumak
İnternette gezerken gördüğünüz uzun yazıları sonra okumak için chrome eklentisi ile kindle'a gönderebilirsiniz. Kindle bunu otomatik olarak indirip okunmaya hazır hale getiriyor.

kindle pdf okumak

PDF okumak
Pek sağlıklı olmasa da okunabiliyor. Denemedim ama internette pdf atanların pek memnun değillerdi. Zaten aletin formatına da uygun değil.

Amazon kindle'a nasıl kitap, manga, çizgi roman atılır?

Bunu yapmanın iki yolu var.
1. Usb ile bilgisayarınıza bağlayıp flash bellek gibi sürükle-bırak yaparak atabilirsiniz.
2. Amazon size özel bir e-mail veriyor. Bu e-mail adresine atacağınız içeriği ek olarak ekleyip mail atabilirsiniz. Ardından Wi-fi ile kindle otomatik kitabı indiriyor.
Ben 2. yöntemi yapıyorum şayet sürekli aleti sürekli bilgisayara takıp çıkarmakla uğraşmıyorum

Hangi kindle modelini almalıyız?

En düşük model olan standart kindle'ı önermiyorum. Onlarda arka aydınlatma özelliği olmadığı için karanlıkta sıkıntı yaratıyor. Şu an alınabilecek en uygun model Paperwhite modelidir. Şu an fiyatı 119$ olarak geçmekte. Yalnız Amazon Türkiye'ye kindle yollamadığı için Amazondan alamıyoruz. Bunun yerine türkiyede kindle satan alışveriş siteleri var. Google aramaya kindle paperwhite 3 yazarsanız (3 en son modeli diğerleri ile bir fiyat farkı yoktur) bulacaksınızdır.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.