Aliexpress'ten (AliPay) Kredi Kartı Silme

Aliexpress'ten sipariş verirken yanlışlıkla kart bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Çin'den alışveriş yaparken kredi kartınızın çalınma olasılığı riski her zaman olduğu ve güvenemediğimiz için kart bilgilerinizi silmenizi öneririm. Herhangi bir kartınız olmasın hatta mümkünse Çin'den sipariş verirken sanal kart kullanın. Sanal kart nedir, nasıl kullanılır adlı yazımıza bakarak sanal kart kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle kredi kartınız aliexpress'e değilde daha çok Alipayde kayıtlıdır diye düşünüyorum. Alipay Aliexpress'in ödemeler için kurduğu bir ödeme yöntemi. Paypal gibi düşünebilirsiniz.

Aliexpress veya Alipay için kartınızı kayıt etmeyin

aliexpress kredi karti silme
Aliexpress'ten alışveriş yaparken kartınızı lütfen kaydetmeyin. Size daha sonraki alışverişlerinizde kartınızı kayıt edelim hızlı alışveriş edin diyebilirler. Çin'den bir şeyler alırken hiç bir siteden mümkün oldukça kart bilgilerinizi kaydetmeyin. Pek sağlıklı bir yol değildir. Üstte belirttiğim gibi sanal kart kullanmaya çalışın.

Okuyucularımızdan biri böyle bir soru yaşamış ve bizimle paylaşmış. Bizde araştırdık ve çözümü bulduk.

Aliexpressten Kredi kartı bilgilerini nasıl silerim?

Öncelikle Aliexpress'e giriş yapmış olduğunuzdan emin olun. Ardından şuraya tıklayarak Alipay'in sitesine gidin. Alipay üyeliği ürün alırken otomatik olarak yapılır. Eğer hala giriş yapmanızı istiyorsa Aliexpress bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.
Giriş yaptıktan sonra Sağ tarafta kart bilgileriniz olacak. Burada "Remove" a tıklayarak Aliexpress'ten kart bilgilerinizi silebilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerini sildikten sonra

Eğer hala şüpheleniyorsanız kartınızın limitini düşürebilir, internet harcamalarına kapatabilir veya kartınızı iptal edip bankanızdan yeni bir kart isteyebilirsiniz.
Bu yazı size yardımcı olmadı mı?
Aklınızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki yorum yap buttonuna tıklayarak, yorumları okuyabilir veya sorunuzu bize iletebilirsiniz.
Yorum Yap

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.